Tävlingar 2019

JANUARI

5   Sheffield Indoor (Invited) Sheffield (England)

20   X-Trial VM1 (InvitedBudapest (Ungern)

FEBRUARI

1   X-Trial SM (SVEMOSundsvall (Sverige)

3   X-Trial VM2 (Invited) Barcelona (Spanien)

16   X-Trial VM3 (Invited) Bilbao (Spanien)

23   X-Trial VM4 (Invited) Granada (Spanien)

MARS

8   X-Trial VM5 (Invited) Marseille (Frankrike)

APRIL

6   X-Trial VM6 (Invited) San José (Costa Rica) UTGÅR UR SERIEN

6   SM1 (SVEMO) Kinna (Kinna MK) ANMÄLAN

13   X-Trial of Nations (QualifiedVendée (Frankrike)

13   Östtrial 1 (SVEMO bredd) Björkvik (Björkviks MC)

20   EC1 (Woman / Youth) Pietramurata (Italien)

21   EC1 (European Championship / Junior Cup / Over 40 Cup) Pietramurata (Italien)

22   Västtrial 1 (SVEMO bredd) Sotenäs (Sotenäs TC)

27   EC2 (Woman / Youth) Monza (Italien)

28   EC2 (European Championship / Junior Cup / Over 40 Cup) Monza (Italien)

27   X-Trial VM6 (Invited) Andorra La Vella (Andorra)

MAJ

1   Västtrial 2 (SVEMO bredd) Partille (Partille TK)

3   Pre-65 Scottish Two-day Trial (ACU) Kinlochleven (Edinburgh & DMC)

4   Pre-65 Scottish Two-day Trial (ACU) Kinlochleven (Edinburgh & DMC)

6   Scottish Six Days trial (ACU) Fort William (Edinburgh & DMC)

7   Scottish Six Days trial (ACU) Fort William (Edinburgh & DMC)

8   Scottish Six Days trial (ACU) Fort William (Edinburgh & DMC)

9   Scottish Six Days trial (ACU) Fort William (Edinburgh & DMC)

10   Scottish Six Days trial (ACU) Fort William (Edinburgh & DMC)

11   Scottish Six Days trial (ACU) Fort William (Edinburgh & DMC)

11   SM2 (SVEMO) Kungsbacka (Kungsbacka TK)

18   Östtrial 2 (SVEMO bredd) Gladö (Tiger MK)

19   Svemo Trialtjejer 1 (SVEMO) Gladö (Tiger MK) TBC

18   Västtrial 3 (SVEMO bredd) Kinna (Kinna MK)

25-26   Trial GP1 (TrialGP / Trial2 / Trial125) Pietramurata (Italien)

25   SM3 (SVEMO) Ale (Ale TK)

26   LagSM1 (SVEMO – endast svenska klubbar) Ale (Ale TK)

JUNI

7-9   TRIAL GP2 (TrialGP / TrialGP Women / Trial2 / Trial125Twin Ring Motegi (Japan)

7   Norrlandscup 1 (MHF) Lit (MHF-U Lit/Häggenås)

8   Norrlandscup 2 (MHF) Lit (MHF-U Lit/Häggenås)

15   SM4 (SVEMO) Finspång (Finspong TC & Östra Alliansen)

22-23   TRIAL GP3 (TrialGP / Trial2 / Trial125 / TrialE) Zelhem (Holland)

29-30   TRIAL GP4 (TrialGP / Trial2 / TrialE) Complain-au-Pont (Belgien)

29   Östtrial 3 (SVEMO bredd) Finspång (Finspong TC)

29   Västtrial 4 (SVEMO bredd) Ale (Ale TK)

JULI

6   Norrlandscup 3 (MHF) Husum (MHF-U Husum)

7   Norrlandscup 4 (MHF) Husum (MHF-U Husum)

13-14   TRIAL GP5 (TrialGP / TrialGP Women / Trial2 / Trial2 Women) Gouveia (Portugal)

20   Svemo Trialtjejer 2 (SVEMO) Nolbybanan (Njurunda MK) TBC

21   Svemo Trialtjejer 2 (SVEMO) Nolbybanan (Njurunda MK) TBC

20-21   TRIAL GP6 (TrialGP / Trial2 / Trial125) Auron (Frankrike)

27-28   EC3-4 (European Championship / Junior Cup / Over 40 Cup) TBA (TBA)

AUGUSTI

3   Norrlandscup 5 (MHF) Movattnet (MHF-U Husum)

4   Norrlandscup 6 (MHF) Movattnet (MHF-U Husum)

10   EC3 (Woman / Youth) Ancelle (Frankrike)

11   EC5 (European Championship / Junior Cup / Over 40 Cup) Ancelle (Frankrike)

17   EC4 (Woman / Youth) Brezova (Tjeckien)

17   Östtrial 4 (SVEMO bredd) Karlskoga (Bofors TT)

17   Norrlandscup 7 (MHF) Timrå (MHF-U Timrå TK)

18   EC6 (European Championship / Junior Cup / Over 40 Cup) Brezova (Tjeckien)

18   Norrlandscup 8 (MHF) Timrå (MHF-U Timrå TK)

24   NM (SVEMO) Salo (Finland)

25   NM Lag (NMC anslutna) Salo (Finland)

31   TRIAL GP7 (TrialGP / TrialGP Women / Trial2 / Trial2 Women / Trial125) Anglesey Circuit (Wales) INSTÄLLT AV ACU

31   Östtrial 5 (SVEMO bredd) Nyköping (Nyköping MS)

31   Västtrial 5 (SVEMO bredd) Hillared (Hillared TC)

31   Norrlandscup 9 (MHF) Umeå (MHF-U Husum/FMCK Umeå)

SEPTEMBER

1   Norrlandscup Lag (MHF) Umeå (MHF-U Husum/FMCK Umeå)

1   TRIAL GP7 (TrialGP / TrialGP Women / Trial2 / Trial2 Women / Trial125) Anglesey Circuit Wales (England) INSTÄLLT AV ACU

14   Västtrial 6 (SVEMO bredd) Kungsbacka (Kungsbacka TK)

22-21 TRIAL GP7 (TrialGP / TrialGP Women / Trial2 / Trial2 Women) TBA (Spanien)

27-28 Trial of Nations (World / Women / International) Ibiza Town (Ibiza)

28   Västtrial 7 (SVEMO bredd) Borås (FMCK Borås)

29   Svemo Trialtjejer 3 (SVEMO) Borås (FMCK Borås) TBC

OKTOBER

5   TÄVLINGSFRI HELG (SVEMO event) MC Mässa (TBA)

12   Västtrial 8 (SVEMO bredd) Lilla Edet (Lilla Edet MCK)

12   Norrtrial 1 (SVEMO bredd) Nolbybanan (Njurunda MK) TBC

13   Norrtrial 2 (SVEMO bredd) Nolbybanan (Njurunda MK) TBC

NOVEMBER

2   Kåsjötrial (SVEMO bredd) Partille (Partille TK)

9   Svemo Trialtjejer (SVEMO) Kinna (Kinna MK) TBC

10   Farsdagstrial (SVEMO bredd) Kinna (Kinna MK)

 

Här kan du prenumerera på vår iCal kalender och automatiskt få in alla tävlingar.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google-foto

Du kommenterar med ditt Google-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.