Tävlingar 2018

JANUARI

13                  X-Trial VM 2                       Montpellier (Frankrike)

19                  X-Trial VM 3                       Toulouse (Frankrike)

26                  X-Trial VM 4                       Strasbourg (Frankrike)

 

FEBRUARI

4                    X-Trial VM 5                       Barcelona (Spanien)

 

MARS

8                    X-Trial VM 6                       Sevilla (Spanien)

17                  X-Trial VM 7                        Paris (Frankrike)

23                  X-Trial SM                           Skellefteå

29                  X-Trial VM 8                       Budapest (Ungern)

 

APRIL

2                    Väst-Trial 1                           Sotenäs

6                    X-Trial des Nations            Nice (Frankrike)

7                    UEM 1                                    TBA (Spanien)

8                    EM 1                                      TBA (Spanien)

21                  SM 1                                       Kinna

 

MAJ

1                    Väst-Trial 2                          Partille

5                    SM 2                                      Kungsbacka

7-12               Scottish Six Days                Fort William (Skottland)

19                  TrialGP 1                               Camprodon (Spanien)

19                  Väst-Trial 3                          Kinna

20                  TrialGP1                               Camprodon (Spanien)

 

JUNI

1                    TrialGP 2                              Twin Ring Motegi (Japan)

2                    TrialGP 2                              Twin Ring Motegi (Japan)

3                    TrialGP 2                              Twin Ring Motegi (Japan)

9                    Väst-Trial 4                          Borås

16                  TrialGP 3                               Sant Julia de Loria (Andorra)

17                  TrialGP 3                               Sant Julia de Loria (Andorra)

23                  TrialGP 4                              Gouveia (Portugal)

24                  TrialGP 4                              Gouveia (Portugal)

30                  Väst-Trial 5                          Ale

 

JULI

7                    EM 2                                       Isola2000 (Frankrike)

14                  TrialGP 5                               Auron (Frankrike)

15                  TrialGP 5                               Auron (Frankrike)

21                  TrialGP 6                               Comblain-au-Pont (Belgien)

22                  TrialGP 6                              Comblain-au-Pont (Belgien)

 

AUGUSTI

4                    UEM 3                                   Santo Stefano d´Aveto (Italien)

5                    EM 3                                      Santo Stefano d´Aveto (Italien)

11                  UEM 4                                   Bilstain (Belgien)

12                  EM 4                                      Bilstain (Belgien)

18                  SM 3                                      Partille

19                  SM 40+/DSM                     Partille

25                  NM                                       Ale

26                  NM Lag                               Ale

 

SEPTEMBER

1                    Väst-Trial 6                         Hillared

1                    TrialGP 7                             Silsden (England)

2                    TrialGP 7                            Silsden (England)

8                    Väst-Trial 7                        Kungsbacka

15                  SM 4                                     Sotenäs

15                  TrialGP 8                            Pietramurata (Italien)

16                  TrialGP 8                            Pietramurata (Italien)

22                  Trial des Nations              Sokolov (Tjeckien)

23                  Trial des Nations              Sokolov (Tjeckien)

29                  SM 5                                    Nyköping

30                  SM Lag                               Nyköping

 

OKTOBER

6                    Väst-Trial 8                        Lilla Edet

13                  SM 6                                     Borås

 

NOVEMBER

11                  Farsdagstrial                       Kinna

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google+-foto

Du kommenterar med ditt Google+-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

w

Ansluter till %s